Stránky české výpravy
na Genfest 2012

Prvýkrát v Budapešti (SK)


Paríž východu, ako Budapešť mnohí nazývajú, sa na tri dni od 31. augusta do 2. septembra 2012 stane hlavným mestom kultúry jednoty. Stane sa vôbec prvým mestom mimo Talianska, ktoré bude Genfest hostiť. A prvou postkomunistickou krajinou, kde sa uskutoční stretnutie veriacej mládeže v takomto rozsahu.

Hlavné aktivity, workšopy a vystúpenia sa budú konať na nábreží Dunaja a tiež najznámejších mostoch cez túto rieku. Vyvrcholenie stretnutia je naplánované v hale budapeštianskeho zimného štadióna, ktorý pohltí viac než 12-tisíc ľudí. Už teraz na príprave programu a zabezpečení ubytovania a aktivít v meste pracuje viac než 3000 dobrovoľníkov z celého sveta. Aj samotné prípravné práce sú poňaté ako experiment vzájomného spoznávania sa a jednoty.

Pri každej práci sa dôraz kladie najmä na to, aby sa každý cítil zúčastnený, prijatý a vypočutý. To vedie k naozajstnému dialógu a hlbším vzťahom. Samotné stretnutie má byť plodom tejto snahy pripraviť celé podujatie spoločne so všetkými mladými po celom svete.